Centrum wspierania rodziny

W środę (06. 05. 2009) o godzinie 11.00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Staninie spotkali się przedstawiciele gmin i koordynatorzy Programu Integracji Społecznej z powiatu łukowskiego, radzyńskiego, ryckiego i lubartowskiego.

cwr logo

 

Głównym tematem spotkania była prezentacja Centrum Wspierania Rodziny prowadzonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Staninie w partnerstwie z Parafią pw. Trójcy Świętej w Staninie. W ramach Centrum zorganizowany jest Punkt Konsultacyjny, w którym mieszkańcy naszej gminy mogą bezpłatnie uzyskać porady prawne, psychologiczne jak również w zakresie terapii uzależnień. Ponadto w szkołach na terenie gminy prowadzone są badania logopedyczne uczniów. Ksiądz Krzysztof Korolczuk przedstawił działania parafii, które ukierunkowane są na prowadzenie zajęć profilaktycznych oraz imprez integracyjnych dla dzieci i młodzieży. Pomimo że Centrum działa 3 miesiące udzielono wiele porad, w tym:

- 35 prawnych

- 28 psychologicznych

- 25 w zakresie terapii uzależnień + spotkanie w szkole z młodzieżą,

oraz w ramach zimowego wypoczynku zorganizowano trzy wyjazdy na narty w góry, kulig, ognisko i inne imprezy integracyjne. Po zakończeniu prezentacji uczestnicy spotkania mieli możliwość wymiany doświadczeń i poglądów na temat funkcjonowania podobnych Centrów w swoich gminach.

 

IMG 0633

przejdź do galerii