Gminny Konkurs 1 z 10 - Wiedzy o sporcie

W dniu 18 maja 2017 roku odbył się już po raz piąty konkurs „1 z 10”  poświęcony wiedzy o sporcie, organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Staninie oraz Wójta Gminy Stanin. Tegoroczny konkurs dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Jadwigi Grudzień miał miejsce w Zespole Szkół w Zagoździu.

dsc 0029

 

W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w: Jeleńcu, Sarnowie, Jonniku, Tuchowiczu, Staninie, Zastawiu oraz z Zagoździa. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test składający się z 20 pytań. Prace konkursowe sprawdzała komisja w składzie:

Jadwiga Grudzień –Dyrektor Zespołu Szkół w Zagoździu
Katarzyna Gryczka –Radna Gminy Stanin
Krzysztof Kazana –Wójt Gminy Stanin
Andrzej Osiak –Nauczyciel Wychowania Fizycznego w Zespole Szkół w Zagoździu
    
Po sprawdzeniu 22 prac, do II etap zakwalifikowano 10 uczniów z najwyższą ilością punktów.

W II części teleturnieju dziesięcioro uczestników odpowiadało na pytania z zakresu sportu. Po serii pytań zostało wyłonionych  trzech najlepszych uczniów, którzy zakwalifikowali się do III części konkursu. W finale każdy z uczestników otrzymał 10 pytań, na które odpowiadał.

Zwycięscy konkursu otrzymali bony na zakupy w sklepie sportowym

  • I miejsce Jacek Kopeć z Zespołu Szkół w Tuchowiczu  otrzymał bon o wartości 500 zł;
  • II miejsce Maciej Izdebski Zespół Szkół w Tuchowiczu otrzymał bon 300 zł ;
  • III miejsce Jakub Ciołek Zespół Szkół w Zagoździu, nagroda 200 zł.

Bardzo dziękujemy współorganizatorom konkursu: Wójtowi Gminy Stanin – Krzysztofowi Kazana, Marioli Zientara nauczycielowi w ZS w Zagoździu oraz sponsorom: Gmina Stanin, Usługi Inwestycyjne Marek Janiszek, ”Agro BUD” Marcin Zientara, „WA-PIS” PHU Eugeniusz Walo.

Dziękujemy także komisji konkursowej, opiekunom, którzy przygotowali uczniów do konkursu oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji konkursu.

Opracowała: Mariola Zientara, Milena Goławska

 

dsc 0001

 

dsc 0005

 

dsc 0023

 

dsc 0037

 

dsc 0080