Mikołajki w GBP w Staninie 2020

 

Imprezę rozpoczął spektakl „Mikołaj w smerfowej wiosce”. Spektakl opowiada o przygotowaniach do świąt w wiosce smerfów, które jak zwykle próbuje zepsuć Gargamel. Na szczęście Smerfetce, Ważniakowi i innym smerfom udaje się go przechytrzyć. W samą porę, aby wspólnie z małymi widzami móc powitać najważniejszego gościa: Świętego Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył słodki upominek. Dzieci były szczęśliwe. Święty Mikołaj usiadł koło choinki, aby chwilę odpocząć a dzieci obstąpiły jego tak, że musiał jak najszybciej rozdać naszym pociechom podarki. Za każdy dar dzieci zatańczyły do piosenki dla Mikołaja. Gdy już każde dziecko miało prezent przyszedł czas na wspólne zdjęcia.

To był naprawdę niezapomniany Wieczór Mikołajkowy nie tylko dla dzieci, ale także dla nas, dorosłych. Święty Mikołaj i prezenty to po prostu dzieciństwo, do którego często powracamy. To czas, w którym każdy z nas, chociaż przez chwilę był szczęśliwy.


Dziękujemy Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich z Gozdu oraz Nowego Stanina za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych gości.

 
Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
a biblioteka to świątynia jego myśli.

Marek Tuliusz Cyceron
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Inwestycję pn „Budowa Biblioteki Głównej w miejscowości Kosuty Gmina Stanin zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020