Ferie w Bibliotece 2020 - podsumowanie


Pierwszy dzień ferii za nami. Dzisiaj odbyły się warsztaty lepienia z gliny które poprowadziła pani Monika Grandvaux. Podczas zajęć z ceramiki uczestnicy rozwinęli własną pomysłowość i wyobraźnię, nauczyli się projektować proste formy użytkowe i przestrzenne.

Celem zajęć było rozbudzenie zainteresowań kształtem i fakturą. Praca z gliną wymagała skupienia, uspokajała, rozwijała kreatywność i zdolności manualne, dała radość z tworzenia rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

 

 

 

Drugi Dzień Ferii za nami :)
Tym razem dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych poprowadzonych przez p. Rafał Goławski, następnie obejrzały spektakl grupy teatralnej Edu - Artis pt: ,,Plastusiowe Opowieści"

 

Dzień 3

Dzisiaj gościł u nas z relacją z wyprawy na „Dach Europy”. Pan Sebastian Ignaciuk, który 21 czerwca 2017 roku stanął na najwyższym szczycie Europy Mont Blanc (4810 metrów n.p.m.). Dzieci zapoznały się z nagranym podczas ekspedycji filmem oraz bogatą dokumentacją fotograficzną. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne na których wykonywaliśmy pióropusze na jutrzejszy bal na Dzikim Zachodzie.

 

W przedostatni dzień ferii w bibliotece odbył się Bal Przebierańców. Tym razem przenieśliśmy się na Dziki Zachód. Swoją obecnością zaszczycili nas kowboje i kowbojki, Indianie i Indianki, był także Szeryf. Nie zabrakło świetnej muzyki, konkursów i zabaw, mi.in. polowanie na bizony, pif paf, wyścigi w workach w których uczestniczyli wszyscy obecni. Na koniec balu wszyscy zatańczyliśmy taniec kowbojski.

Dzisiaj w bibliotece odbyły się Warsztaty speedcubingowe czyli układanie kostki Rubika, które poprowadził Paweł Sprycha uczestnik wielu zawodów speedcubingowych.Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników.

Wszyscy wiemy, jak bardzo dzieci lubią bajki. Chętnie ich słuchają, ale z większą przyjemnością oglądają . To one dostrzegają różnice w bajkach, które im czytamy i w tych, które oglądają w telewizji , kinie czy w teatrze, gdzie dzieci czują się jak w krainie magii.

Na zakończenie ferii w bibliotece wybraliśmy się do kina na bajkę „Misiek i chiński skarb"”. Wróciliśmy w doskonałych humorach, wrażeń po obejrzeniu filmu było co niemiara.
Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
a biblioteka to świątynia jego myśli.

Marek Tuliusz Cyceron
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Inwestycję pn „Budowa Biblioteki Głównej w miejscowości Kosuty Gmina Stanin zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020