Dzień bezpiecznego internetu


Internet stał się nieodłączną częścią codzienności naszych dzieci. Pomimo tego, że jest nieocenionym źródłem wiedzy, wymiany doświadczeń, miejscem wirtualnych spotkań z innymi ludźmi, to jest również zagrożeniem. Warto więc poznać podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu.


Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Gminna Biblioteka Publiczna w Staninie zorganizowała spotkanie edukacyjne w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Bibliotekę odwiedziły Szkoły Podstawowe z terenu naszej gminy. Młodzież wysłuchała prelekcji którą poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie sierż. sztab. Ewelina Izdebska i sierż. Piotr Safrański.


Młodzież dowiedziała się jak bezpiecznie poruszać się w sieci, a także o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą je spotkać w wirtualnym świecie oraz jak się przed nimi ustrzec. Szczególną uwagę zwrócono na to, co wolno, a czego nie wolno robić podczas korzystania z Internetu.

 

 
Książka to najlepszy przyjaciel człowieka,
a biblioteka to świątynia jego myśli.

Marek Tuliusz Cyceron
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Inwestycję pn „Budowa Biblioteki Głównej w miejscowości Kosuty Gmina Stanin zrealizowano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura Bibliotek 2016-2020